• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Інформація про село

Історія села Верхній Дорожів.

Село Дорожів виникло в сиву давнину десь у ХІІ – ХІІІ ст.. Через село вела дорога зі Львова до Дрогобича, де видобували сіль. Цією дорогою перевозили різний товар. Під час переходу треба було відпочити і людям, і коням. Місцем відпочинку було Комарно і Дорожів. Ціни на продукти і сіль тут були високі, що і стало причиною до виникнення назви «Дорожня», а звітти Дорожів.

Дорожів знаходиться в Передкарпатті над річкою Бистрицею і віддалений від м.Дрогобича на 24 км.

На сході село межує з с. Грушовом, на півдні з с.Добрівлянами, Волею, хутором Тожів. На пд..зх. – з хутором Глинне і с.Биків, на пн..зх. – з с.Ортиничі, а на пн. сх. Лука (Озерне) та Майничі. Частини села: Горішній Дорожів, Середній Дорожів, Долішній Дорожів. Мікротопоніми: Завишення, Мельники, Вільники, Луг, Крамарська, Вороття, Дембіна, Задня, Дутка, Гусяче, Груд, Береги. на південний захід від села, між Дорожевом і Биковом, є 1 стародавній курган – могила, але розораний.

В 1817 р. в Дорожеві була заснована школа, і першим вчителем був дяк Іван Несторович. У 1938 році за війта Михайла Артимовича була побудована цегляна двухповерхова школа. В 1976р. почалась добудова школи, і 1977р. учні вже навчалися в нових класних кімнатах.

Кiлькiсть переглядiв: 1008

Коментарi

 • Rylcawl

  2018-02-04 19:08:36

  Lioresal 40 Mg Purity Solutions Tadalafil Review [url=http://cheapciali.com]cialis[/url] Amoxicillin Info Zithromax Tinnitus...

 • Trip Impressions

  2016-01-04 16:15:46

  З Новим роком! Пропоную свої враження від поїздки в Верхній Дорожів і Грушів. Дякую. http://trip-impressions-ua.blogspot.com/2016/01/verhniy-dorojiv-grushiv.html...